Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn – według statystyk, co piąty pacjent kliniki medycyny estetycznej to mężczyzna. Około 10-15 lat temu wszyscy mężczyźni, którzy zwracali uwagę na swój wygląd, nazywani byli metroseksualistami. Zastąpili ich retroseksualiści, którzy zaprzeczali zwiększonej dbałości o własną osobę, kultywując staromodne romantyczne idee o męskim wyglądzie. Mężczyzna dbający o siebie to po prostu człowiek zadbany, niezależnie od tego, czy woli dobre garnitury, gładkie golenie czy kraciaste koszule i gęstą brodę.

Męska medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna pomaga wyglądać lepiej i starzeć się później. Nie cały arsenał procedur i narzędzi, które lubią kobiety jest odpowiedni dla mężczyzn, ale są takie, które im odpowiadają.

Najpopularniejsze wśród mężczyzn procedury medycyny estetycznej – twarz

Najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej dla mężczyzn  są wypełniacze. Za ich pomocą pacjenci salonów medycyny estetycznej korygują obszar kości policzkowych i robią bardziej zdefiniowany podbródek pozwala to wyglądać bardziej męsko. Zmarszczki są również usuwane z czoła, brwi i okolicy nosowo-wargowej.Takie zastrzyki najczęściej z botoxu wykonuje się, co siedem do ośmiu miesięcy, chociaż jeśli pacjent uprawia sport, często odwiedza saunę lub ma przyspieszony metabolizm, to musi iść do kosmetologa, co pięć do sześciu miesięcy, ponieważ preparat jest szybciej eliminowany z organizmu.

Jeśli chodzi o ogólną pielęgnację, atraumatyczne oczyszczanie twarzy stało się tak samo znane wielu mężczyznom, jak na przykład wizyta u fryzjera. Mezoterapia bezigłowa, gdy strumień surowicy oparty na kwasie hialuronowym o niskiej masie cząsteczkowej jest wstrzykiwany przez pory do skóry, która staje się bardziej elastyczna i nabiera odświeżonego wyglądu dzięki kolagenowi. Kosmetolodzy są zdania, że mężczyźni powinni rozpocząć przyjmowanie zastrzyków kosmetycznych od 30 roku życia. Zmarszczki już się pojawiły, ale nie są jeszcze tak głębokie, aby nie można je było szybko usunąć bez poważnych inwestycji finansowych.

Kwas hialuronowy to przyjaciel mężczyzny

Wśród procedur sezonowych biorewitalizacja jest bardzo popularna wśród mężczyzn. Zwyczajowo robi się to dwa razy w roku, zimą i latem, kiedy skóra jest narażona na najbardziej agresywne skutki środowiskowe tzn. mróz i upał. Biorąc pod uwagę wskazania, kosmetolog zaleca pacjentowi koktajl mieszanki kwasu hialuronowego, witamin i aminokwasów, który wstrzykuje się w skórę za pomocą strzykawki. Zabieg nie tylko napina skórę, nawilża, odżywia, eliminuje obrzęki, normalizuje produkcję sebum, usuwa drobne zmarszczki, służy profilaktyce starzenia, ale także stymuluje syntezę kolagenu. Oznacza to, że samo ciało zaczyna wytwarzać to niezbędne białko, które zapewnia siłę i elastyczność skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej na włosy

Mężczyźni są zmęczeni łysieniem. Jedną z najpopularniejszych procedur na rynku jest plazmolifting. Jego istota: krew jest pobierana z żyły, a następnie przetwarzana, a powstałe osocze i płytki krwi są wstrzykiwane do skóry głowy. Efekt osiąga się po pierwszym zabiegu, ale aby ostatecznie pokonać łysienie, trzeba udać się do lekarza raz na sześć miesięcy. W rezultacie włosy stają się grubsze, a ich wypadanie spowalnia. Jak wiadomo, zapobieganie jest zawsze tańsze niż leczenie, dlatego zwykle wzmacniane są nawet zdrowe włosy.

Jednym z takich zabiegów są mezokoktaile zawierające biotynę, grupę witaminy B. Utrata włosów, jeśli nie jest spowodowana niewydolnością hormonalną, może zostać zatrzymana za pomocą biotyny z powodu stymulacji podziału komórkowego mieszków włosowych. Przy regularnych zabiegach włosy są odmładzane: siwe włosy znikają, stają się mocniejsze i grubsze.

Obydwie procedury medycyny estetycznej są często łączone. Odstęp między procedurami, których liczba waha się od czterech do sześciu, w zależności od złożoności problemu, wynosi jeden tydzień. Rezultat przychodzi stopniowo: po pierwsze, pojawiają się włosy, z każdym tygodniem gęstnieją, i stają się pełnowartościowymi włosami.

Walka z nadmiarem tkanki tłuszczowej

Najpopularniejsze wizyty u kosmetologa obejmują potrzebę usunięcia nadmiaru tłuszczu. Liposukcja chirurgiczna jest oczywiście skuteczną metodą, ale jest bardziej odpowiednia w zaawansowanych przypadkach i ma wiele skutków ubocznych w postaci obwisłej skóry. Tak zwana otyłość u mężczyzn jest przede wszystkim znienawidzonym fałdem na brzuchu, którego nawet przy pomocy wyczerpujących diet i tytanicznej pracy na siłowni nie wszyscy mogą wyeliminować.

Kriolipoliza ma na celu jej zwalczanie. Jest to bezbolesna procedura, w której dyszę próżniową nakłada się na brzuch, absorbując i zamrażając fałd tłuszczu do –10 ° C. Komórki tłuszczowe wrażliwe na niskie temperatury są niszczone przez wystawienie na zimno. Tłuszcz zamienia się w ciecz, wchodzi do przestrzeni międzykomórkowej i jest naturalnie wydalany z organizmu. Proces śmierci komórek tłuszczowych trwa około dwóch miesięcy i prowadzi do utraty 40% tłuszczu w obszarze problemowym. Lekarze nazywają kriolipolizę najprostszą i najbezpieczniejszą procedurą medycyny estetycznej redukcji tkanki tłuszczowej: zimno działa lokalnie na fałd tłuszczu, nie uszkadzając mięśni i tkanek skóry.