Ile można schudnąć po kriolipolizie?

Ile można schudnąć po kriolipolizie? Kriolipoliza to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który w ostatnim czasie cieszy się niemałą popularnością wśród pacjentów. Pozwala on pozbyć się nagromadzonej w wybranej partii ciała tkanki tłuszczowej, jednocześnie ograniczając ewentualne efekty uboczne do minimum. Pozostaje jednak pytanie, ile można schudnąć dzięki kriolipolizie i czy łatwo utrzymać rezultaty zabiegu?

Na czym polega kriolipoliza?

Na początek wyjaśnijmy, na czym właściwie polega kriolipoliza i dlaczego cieszy się tak dużą popularnością wśród pacjentów? Otóż kriolipoliza to nic innego, jak wymrażanie nagromadzonych komórek tłuszczowych. Specjalista przeprowadzający zabieg przykłada do ciała specjalne urządzenie, które delikatnie mrozi komórki. Wywołuje w nich tym samym kontrolowany stan zapalny, dzięki któremu organizm zaczyna się ich pozbywać samoistnie. Zabieg kriolipolizy jest stosunkowo bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny, jednak w czasie jego trwania pacjent może odczuwać pewne niedogodność. Należą do nich przede wszystkim uczucie ciągnięcia i zimna, lecz nie są one na tyle uporczywe, aby konieczne było zastosowanie znieczulenia. Kriolipoliza trwa od 30 minut do około godziny, w zależności od partii ciała, z jakiej pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Zaleca się wykonanie serii od trzech do sześciu zabiegów, choć ostateczną decyzję w tym zakresie podejmuje specjalista w porozumieniu z pacjentem. Wiele zależy tutaj nie tylko od obszaru ciała, lecz również skuteczności zabiegu.

Ile można schudnąć dzięki kriolipolizie?

Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej stanowi problem natury estetycznej, a także zdrowotnej. W pierwszej kolejności jej zredukowanie powinno odbywać się za pomocą diety oraz ćwiczeń. Niemniej jednak nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe. Czasami tkanka tłuszczowa jest wyjątkowo oporna na spalanie, dlatego lepszym rozwiązaniem okazuje się jej wymrożenie. Jest to również dobry sposób na pozbycie się nadmiaru komórek tłuszczowych z miejsc trudno dostępnych, na które nie działają klasyczne ćwiczenia. Dzięki kriolipolizie można pozbyć się nawet 20-40% tkanki tłuszczowej nagromadzonej w konkretnej partii ciała. Musimy jednocześnie mieć świadomość, że nie zawsze ubytki tkanek będą widoczne na wadze. Ta czasami zmienia się w niewielkim stopniu, jednak pacjent zauważa u siebie znaczącą poprawę kształtu ciała. To, ile finalnie tkanki tłuszczowej zostanie wymrożone, zależy od wielu różnych czynników. Wśród nich wymienia się również indywidualne predyspozycje pacjenta. Musimy jednak mieć świadomość, że kriolipoliza nie działa natychmiastowo. Na pierwsze efekty trzeba będzie poczekać nawet 2 miesiące, gdyż to właśnie w tym czasie organizm zaczyna pozbyć się nagromadzonych komórek tłuszczowych. Częstotliwość wykonywania poszczególnych sesji zależy więc od efektów, jakie odnotujemy w dłuższej perspektywie czasowej.

Jak utrzymać efekty kriolipolizy?

Kriolipoliza nie jest zabiegiem, który gwarantuje utrzymanie oczekiwanych rezultatów w długim czasie, jeśli pacjent nie podejmie odpowiednich działań w tym kierunku. Bardzo istotna jest właściwa dieta, która zapewnia właściwą podaż kalorii i składników odżywczych. Jednocześnie pacjent musi podejmować różnego typu aktywność fizyczną, tak aby ograniczyć ilość gromadzącej się w poszczególnych miejscach tkanki tłuszczowej. W przeciwnym razie rezultaty zabiegu przestaną być widoczne już po kilku miesiącach od zakończenia wszystkich sesji. Pamiętajmy też, że nie istnieje żaden konkretny sposób na odchudzanie, który pozwoliłby utrzymać efekty na dłużej bez zmiany stylu życia. Najczęściej rekomenduje się więc przeprowadzenie zabiegu i jednoczesną zmianę stylu życia na zdrowszy.

Czy warto zdecydować się na kriolipolizę?

Pacjenci często zadają sobie pytanie, czy warto zdecydować się na zabieg kriolipolizy, mając na uwadze przede wszystkim efekty, jakie można dzięki niemu osiągnąć? Otóż obecnie jest to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów przez pacjentów klinik medycyny estetycznej. Wśród jego zalet wymienia się brak przerywania ciągłości skóry, wysoką skuteczność oraz brak okresu rekonwalescencji. Dzięki temu można cieszyć się wymarzonymi efektami jednocześnie ograniczając ryzyko. Niemniej jednak kriolipoliza nie jest wolna od wad. Najczęściej w tym kontekście mówi się o zasinieniach czy obrzękach, jakie pojawiają się w miejscu przeprowadzania zabiegu. Te powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Kriolipoliza jest zabiegiem nierefundowanym, co oznacza, że pacjent musi pokryć koszty jego przeprowadzenia we własnym zakresie. Pojedyncza sesja to koszt około 300-700 zł, w zależności od cennika gabinetu, jaki wybierzemy. Na ostateczną cenę wpływ ma również partia ciała, z której chcemy pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Zanim więc zdecydujemy się na kriolipolizę, warto rozważyć wszelkie za i przeciw takiego rozwiązania. Pamiętajmy, że efekty, jakie daje zabieg, mogą okazać się bardzo zadowalające, zwłaszcza jeśli podejmiemy dodatkowe działania, polegające przede wszystkim na zmianie prowadzonego trybu życia, mające na celu ich utrzymanie w dłuższym czasie.